Ako obojky proti štekaniu fungujú?
Všetky zariadenia a obojky proti štekania sú aktivované správaním psa. Znamená to, že sa pes vždy môže vyhnúť nepríjemnej korekcii upravením svojho správania. Pes vždy kontroluje vysielanie korekcie - nie majiteľ psa. Takto sa pes učí menej alebo vôbec neštekať a tak sa vyhnúť korekcii.
Obojok proti štekaniu detekuje štekanie a aktivuje sa výlučne pomocou vibračného senzoru. Obojok je aktivovaný vibráciami pri prvom zaštekaní, následne vydá prvý varovný zvukový signál. Ak pes opätovne zašteká, obojok vyšle korekciu, ktorá môže byť podľa typu obojku statická, vibračná, sprejová alebo zvuková. Pri väčšine protištekacích obojkov sa intenzita varovných signálov stupňuje ak pes neprestáva štekať. Prémiové značky ponúkajú aj kvalitnešie technológie, ktoré vám pomôžu nielen pri štekaní psa ale aj pri zavýjaní. Obojky proti zavýjaniu nájdete TU
Ako si správne vybrať obojok proti štekaniu.
Ak sa chcete rozhodnúť, ktoré riešenie a ktorý obojok proti štekaniu je pre vás a vášho psa správny, zvážte hlavne aký typ korekcie preferujete, váhu psa a temperament vášho psa. Jednotlivé obojky proti štekaniu sa líšia rôznymi funkciami a technológiami. Na výber sú k dispozícií obojky proti štekaniu roztriedené podľa typu korekcie, elektronické, sprejové vibračné alebo ultrazvukové obojky proti štekaniu. Máte veľkého alebo malého psa? – oceníte obojky proti štekaniu určené hlavne podľa váhy psov. Nielen šteká ale aj zavýja – obojky proti zavýjaniu sú práve pre vás. Chcem obojok pre jedného psa alebo statickú jednotku proti štekaniu pre viacerých psov?
Viac info ako si správne vybrať obojok proti štekaniu je v našom článku TU